Home Uyducu Tek Kablo İle İki Tv İzleme Tek Kablo Çift Yayın Kablo Sinyal...

Tek Kablo İle İki Tv İzleme Tek Kablo Çift Yayın Kablo Sinyal Bölücü

0
1224

Öncelikle Olarak Size Kısa & Detaylı bir iki bilgi vererek Bu sorununuz Hakkında Yardımcı Olacağım.

Neden Digiturk Üyeleri Dairesine Gelen Tek Kablo İle Çoğaltıcı Kullanarak Birden Fazla Televizyon İzliyor Fakat Türksat Kullanıcı Yani free Yayın uydu kullananlar İzleyemiyor.?

Tabii ki Teknik Konu Olarak anlayabileceğiniz bir dilden Şunu demek isterim. Türksat Çift Band üzerinden yayın Yapar ve digiturk Tek band üzerinden Yayın Yapar. Buda Digiturk İçin Herhangi bir Kanala Sinyal Gönderimi Yaparken Bunu ikiye Bölmesine Gerek Kalmadığı için Sinyal Kırılması Olmaz. Kısacası Turksat Yayını Duvardaki Tek elektrik Prizidir. Fakat Digiturk 3-4-5 Li Priz Gibi Ne Bağlarsanız O kadar Priziniz Olur. Yani Tv Yayınınız.

Peki Hiç mi Mümkün değil. Tabii ki sizi azda Olsa Mutlu Edecek Birden fazla kanal İzlemenize Yardımcı Olacak 1/2 2400 Siplenter Kullanılması Lazım. Bu Bölücü ile Yayını ikiye Bölebilir. Farklı frekanslardaki Band genişliğinde bulunan Kanalları Aynı anda İzleyebilirsiniz. Fakat Kanal Değiştirdiğiniz aynı Çakışma olduğunda Yani turksat Yayını iki frekans Değerlerinde En Az %70 sinyal göndermeye Çalışacağından bir tanesi kapanır.

Çözüm mü Bir televizyonda Bir kısmı Diğer Tv de bır kısmı kalacak Şekilde Kanalları Silin. Kanal Değiştirdiğiniz Çakışma Olmaz ama her odada eksik kanalınız olur.

Diğer Türlü Boşuna araştırma ve uğraşma yoluna girmeyin . Keşke Bir formülü olsa da Bizde Bu durumdan müşteri kaybetmesek 🙂

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call Now Buttonhemen ara