Tv Uydu Canak Anten Sinyal Yok Hatası Ne Demek Uyducu

0
1204
Mersin Uyducu,Çanaksız Uydu Alıcılar,İptv Uydu Alıcılar,Merkezi Uydu Kurulum,Tv Askıaparat Modelleri,Lnb Modelleri,Kablo Çeşitleri Fiyatlar,

Tv Uydu Canak Anten Sinyal Yok Hatası Ne Demek Uyducu

“Kendinden Dahili Uydu Alıcı Dekoder Kullanan ( Receiver ) ktelevizyonlarda sinyal yok sorununa bir çok neden sebep olmaktadır.  Eğer Televizyonunuzda Sinyal Yok hatası alıyorsanız Bunun iki nedeni vardır. 

İlk nedeni Tv Av Tuşu ile Gerekli olan uydu alıcısı Bölümüne Geçememiş olmasıdır. Sinyal yok hatasından öncelikle kanal isimlerini görebiliyor musunuz ona bakmanız lazım. Eğer Kanal isimleride görünmüyorsa o zaman kumandanız da Source yada av tuşuna basarak Digital Uydu Alıcı Bölümüne geçiş yaparak bu sorunu giderebilirsiniz. 

Televizyonunuz da Kanal İsimleri Görünmesine Rağmen Uydu sinyal sorunu yazıyorsa Bu sefer Sebepler 3 Bölümde sıralanır. Birinci Uydu Anten Kablo Uçlarına Bakılmalı Herşey Normal Gelebilir. 

Sorunun anten Kablosu ile ilgili olup olmadığını anlamak için Uydu ayarlarına girerek anten bölümüne giriş yapınız. 

Anten ayarlarında Frekans Tp İsimlerinin Altında Sinyal Kalitesi ve Sinyal gücü olarak 2 adet bölüm olması gerekmektedir . 

Her iksinde de sinyal Yoksa Uydu anten Kablonuz Kopmuş yada çıkmış olarabilir. Yada Evvelinde Ek varsa Ek bölümünde Kısa Devre Olmuş ve sinyalı kesmiş olabilir. Kontrolleri sağlayınız.”

Bize Ulaşmak İçin  0533 774 54 37

“Uydu Anten Ayarları Bölümünden Her iki Sinyal Değerlerinden biri var ( 50-60 ) Derecesin Diğer Sinyal Değeri 20-30 Gibi ise Anten Kablonuz Takılı Ama Çanak Anten Sinyalınız Zayıf Geliyor anlamına Geir. Bu Durumda Tv Ayarlar 

Bölümü Açıkken Çanak anten size Ait İse Aşağı yukarı Yada Sağa Sola Sallamayı Deneyin . Sinyal Değerleri Artıryorsa Kendiniz Düzeltmeye Çalışın. Tabi Çanak Anten Ayarları İnce Hassas Sinyal Dereceleri ile Ölçülürek ayarlanır”

Tv Uydu Çanak Anten Sinyal Sorunlarından Başlıca Sebepleri

Çanak anten yayın bozulması kaynaklı,

Rüzgarlı havalarda yayın bozulması,

Kış aylarında çanak antenlerin üzerinin kaplı olması,

Çanak antenin çürümesi (pas tutması) kaynaklı

Uzun süre kullanılan kablonun çürümesi ve kırılmaların oluşması

Çanak anten ucuna takılan LNB lerin arızalanması veya araya kullanılan DiseqC’in arızalanması.

Mersin Uyducu,Çanaksız Uydu Alıcılar,İptv Uydu Alıcılar,Merkezi Uydu Kurulum,Tv Askıaparat Modelleri,Lnb Modelleri,Kablo Çeşitleri Fiyatlar,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz